Teplovzdušné ohrievače

Teplovzdušné ohrievače sú jednoduchým a veľmi účinným spôsobom vykurovanie pre stavby, haly, dielne veľkokapacitné stany a mnoho ďalších. Vyznačujú sa jednoduchou inštaláciou a manipuláciou ako aj všestrannosťou použitia.  V ponuke máme širokú škálu ohrievačov s priamym aj nepriamym spaľovaním. Vybrať si môžete aj na základe paliva ktoré chcete použiť. Máme k dispozícií ohrievače naftové, plynové aj elektrické.

Pri výbere ohrievača je hlavnou otázkou to, či je možné do ohrievaného priestoru vypúšťat aj spaliny alebo nie. Z tohto hľadiska delíme ohrievače na ohrievače s priamym spaľovaním a ohrievače s nepriamym spaľovaním.

Ohrievače s priamym spaľovaním taktiež nazývané priamo-výhrevné ohrievače sú vhodné hlavne do dobre vetraných priestorov keďže s ohriatym vzduchom sa do priestoru dostávajú aj spaliny. Výhodou priamo-výhrevných agregátov je takmer 100%ná účinnosť, menšie rozmery, nižšia cena prenájmu. Hlavnou nevýhodou je prítomnosť spalín v ohriatom vzduchu.

Ohrievače s nepriamym spaľovaním taktiež nazývané nepriamo-výhrevné ohrievače sú vhodné aj do uzavretých priestorov keďže spaliny z horáka sa odvádzajú do komína  a do vykurovaného priestoru sa vháňa len čistý ohriaty vzduch. Hlavnou výhodou nepriamo výhrevných agregátov je že sa do priestoru nedostávajú spaliny a tak sú vhodné aj na dlhodobejšie vykurovanie uzavretých objektov. Nevýhodou je väčšia veľkosť a vyššia cena.

Chcete si prenajať teplovzdušné ohrievače?

Prenájom ohrievačov je ideálnym riešením pre vykurovanie stavieb a hál počas zimných mesiacov. Vďaka ucelenému sortimentu našich produktov vieme zabezpečiť vykurovanie od malých priestorov až po veľké výrobné haly. 

Naši odborníci Vám radi pomôžu nájsť vhodné riešenie pre vaše konkrétne požiadavky. Zavolajte nám, alebo vyplňte kontaktný formulár.

Volajte: 00421 904 507 567