Referencie

Naše služby využíva mnoho zákazníkov zo Slovenska, Českej Republiky, Maďarska ale aj ďalších krajín strednej Európy. Naše zariadenia pre vykurovanie a chladenie môžu byť použité na rôzne účely.

Príklad využitia mobilných vykurovacích a klimatizačných zariadení:
Zabezpečenie vykurovania pre areál kúpeľov počas odstávky kotolne

Počas pravidelnej odstávky kotolne pre údržbu bolo potrebné zabezpečiť dodávky tepla pre areál kúpeľov. Mobilná kotolňa s výkonom 350 kW bola napojená na vykurovací okruh a tak si zákazníci kúpeľov mohli užívať liečebné procedúry aj počas odstávky kotolne.

Zabezpečenie vykurovania pre hotel pri poruche kotolne

V hoteli s vlastnou kotolňou došlo k neopravitelnej poruche na kotli. Potrebná bola rekonštrukcia celej kotolne čo zabralo niekoľko mesiacov. Počas tejto doby zabezpečovala vykurovania kontajnerová kotolňa s výkonom 1000 kW.

Ohrev vody pre betonáreň

Pre zabezpečenie dodávok betónu na stavbu počas zimných mesiacov je nevyhnutné pridávať do betónovej zmesi ohriatu vodu. Vďaka výmenníku tepla naše kotolne dokážu zásobovať betonáreň teplou úžitkovou vodou počas zimných mesiacov. 

Ohrev fermentora bioplynovej stanice

Po dlhšej odstávke bioplynovej stabice kôli rekonštrukčným prácam trebalo zabezpečiť ohrev fermentora na prevádzkovú teplotu. Mobilná kotoňa s výkonom 350 kW počas dvoch týždňov nahrievala fermentory bioplynovej stanice.

Skúška chladiaceho systému v atómovej elektrárni

Pre skúšku funkčnosti chladiaceho systému nádrže pre vyhorené palivo bolo treba zohriať vody v nádrži, následne chladiaci systém vodu ochladzoval. Pre nahrievanie bazénu bola použitá kontajnerová kotolňa s výkonom 1000 kW.

Vykurovanie bazéna pomocou elektrickej kotolne

Pomocou elektickej kotolne MEZ 36 sme zákazníkovy zabezpečili ohrev vody pre welness a tak si jeho zákazníci mohli užívať teplú vodu aj počas zimných mesiacov.

Vykurovanie výrobnej haly počas výstavby

Výstavba výrobnej haly sa vykonávala aj počas zimných mesiacov. Náš zákazník potreboval zabezpečiť temperovanie stavby aby bolo možné pokračovať vo výstavbe aj napriek zime. Hala bola vykurovaná vysoko výkonnými agregátmi s nepriamym spalovaním. 

Vykurovanie hangáru pre lietadlá

Vykurovanie hangáru, využívaný pre aplikáciu novej farby na dopravné lietadlá. Pre správnu aplikáciu farby bolo nutné držať vnútornú teplotu na úrovni minimálne 20 stupňov pričom vonkajšia teplota sa pohybovala pod bodom mrazu. Pre vykurovanie sme použily teplovzdušné agregáty s nepriamym spaľovaním.

Kliamtizovanie veľkokapacitných stanov

Počas majstrovstiev sveta v hokeji 2019 spoločnosť MOBILENERGY zabezpečovala klimatizovanie stanov vo Funzone v Bratislave aj Košiciach. Pre klimatizovanie stanov boli použité 35 KW klimatizácie.

klimatizovanie výrobnej haly pomocou adiabatických chladičov

Nášmu zákazníkovy sme zabezpečovali chladenie výrobnej haly v letných mesiacoch pomocou adiabatických chladičov. Adiabatické chladiče majú nižšie obstarávacie a prevádzkové náklady a preto sú vhodné najme pre veľké výrobné a skladové haly.