Vodná hmla - vysoko tlakové rozprašovanie vody

Vodná hmla alebo inak povedané vysokotlakové rozprašovanie vody je veľmi účinný spôsob chladenia, zvlhčovania alebo odprašovania. Vďaka vysokému tlaku a malým tryskám je dosiahnuté dokonalé rozprašovanie vody a preto nedochádza k tvorbe veľkých kvapiek.  To zaručuje že osoby v blízkosti rozprašovača nie sú mokré a nedochádza k stekaniu vody po okolitých predemtoch.. Vodná hmla na seba tiež viaže čiastočky prachu čím účinne znižuje prašnosť.

 

Vodná hmla má rôzne využitie:

 • Chladenie

  Vďaka dokonalému rozprašovaniu vody dochádza k citeľnému ochladeniu vzduchu bez toho aby voda stekala po okolitých predmetov. Tento spôsob chladenia je vhodný najme pre otvorené priestranstvá, letné terasy alebo veľké výrobné haly.

 • Zvlhčovanie

  Mnohé výrobné procesy alebo skladovacie objekty vyžadujú určitú vlhkosť ovzdušia pre správnu funkciu zariadení alebo pre správne skladovanie. Vysoko tlakové rozprašovanie vody je pre tento účel ideálnym riešením.

 • Znižovanieprašnosti

  Vodná hmla na seba viaže častice prachu ktoré následne klesajú k zemi a tým dochádza k zníženiu prašnosti. Tiež sa dá tento systém použiť aj na neutralizáciu pachov.

 • Predchladenie kompresorových chladičov a klimatizácií

  Vodná hmla sa dá účinne použiť aj na predchladenie priemyselných kompresorových chladičov. Systém s rozprašovačmi sa nainštaluje pred kondenzátor kompresorového chladiča čo zabezpečí nižšiu vstupnú teplotu do kondezátora a to následne vedie k zvýšeniu efektivity chladenia.

Profesionálna vodná hmla
vysokotlakové čerpadlo pre vodnú hmlu
sériové zapojenie vodnej hmly
ventilátor s rozprašovačom
vodná hmla s ventilátorom

Tipy vodnej hmly:

 • Sériové zapojenie

  Systém pozostáva z čerpadla filtru rozvodných hadíc a trysiek ktoré rozmiestnené po dĺžke hadice. Tento systém umožňuje vytvárať rôzne dlhé systémy vodnej hmly.

 • Ventilátor s vodnou hmlou

  Vodná hmla je rozprašovaná pred ventilátorom ktorý následne hmlu rozfúkava do priestoru

 • Hmlová brána

  Hmlová brána je vhodná pre lokálne schladenie určitého miesta kade prechádzajú ludia. Využitie napríklad na námestiach, v parkoch alebo v záhradách.

Dajte nám vedieť čo potrebujete a my Vám pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek

Konkrétnu ponuku pripravujeme na základe Vami zadaných parametrov a požiadaviek. Konzultácia a vypracovanie ponuky slúžia ako podklad pre Vaše rozhodnutie. Sú bezplatné a nezáväzné.

 

VYŽIADAŤ PONUKU